Skip to content

Ten of Thousands Turkish Protestor saying israhelli consular should be closed

January 16, 2009
16 January 2009
İstanbul’daki Cuma protestosu bu hafta Fatih Camii’nde yapıldı. Cuma Namazı sonrası avluda toplanan onbinlerce insan İsrail Büyükelçiliği’nin kapanmasını istedi.

Haber Merkezi / TİMETURK

Fatih Camii’nde kılınan Cuma Namazı’nın ardından onbinlerce insan İsrail’in Gazze’deki katliamını protesto etmek amacıyla cami avlusunda toplandı.
Hınca hınç bir kalabalığın toplandığı avluda dün şehit olan Hamas’ın İç İşleri Bakanı Said Siyam ile diğer Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Cami önünde toplanan kadınlı çocuklu kalabalık, İsrail aleyhinde sloganlar attı. Göstericiler “İstanbul’dan Gazze’ye direnişe bin selam” sloganları eşliğinde İsrail’i protesto etti.

AHMET VAROL: SÖZLER İSRAİL’İ YARALAMIYOR

Cenaze Namazı’nın ardından söz alan Ahmet Varol konuşmasının başında, şehit olan Filistin direniş hükümeti Hamas’ın İç İşleri Bakanı olan Said Siyam’a değindi. Varol, İsrail’in saldırılarına karşı mekik diplomasisi yürüten Türkiye’ye Tarık Ali’nin röportajında belirttiği “Sözler İsrail’i yaralamıyor” cümlelerini hatırlatarak, derhal İsrail’le tüm diplomatik ilişkilerin kesilmesini ve İsrail Konsolosu’nun sınırdışı edilmesi çağrısında bulundu. Konya’da İsrailli pilotların uçuş ve tatbikatlar yapmasını eleştiren Varol, Türkiye’nin İsrail’le aralarında yaptığı askeri anlaşmaları iptal etmedikçe Filistin’de bir çözüme ulaşılamayacağını belirtti.

RIDVAN KAYA: HÜKÜMET BİLDİRİ YAYINLAMA İŞİNİ BİZE BIRAKSIN

Özgür-Der yönetim kurulu üyesi ve Haksöz yazarlarından Rıdvan Kaya ise, Müslümanların birlik olması gerektiğini belirterek, “hükümetle cumhurbaşkanı açıklamalar yapmak ve bildiri yayınlamak yerine İsrail Büyükelçisi’ni sınır dışı etsin, Konya’daki İsrail askerlerinin eğitimlerine son versin. Bildiri yayınlama işini bize bıraksın” diye konuştu.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: